Odchudzanie z owocami kawowca

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Nie da się ukryć, że rynek środków odchudzających jest niezwykle pojemny. Problem otyłości zatacza coraz szersze kręgi, coraz więcej osób zmaga się z nadprogramowymi kilogramami, najczęściej bezskutecznie. Dlatego producenci prześcigają się w nowych odkryciach i technologiach. Nową metodą w walce o piękne ciało ma być kwas chlorogenowy ukryty w tabletkach. Co to takiego?

Kwas chlorogenowy – CGA

Brzmi podejrzanie syntetycznie, ale kwas chlorogenowy, nazywany inaczej kwasem CGA,  jest składnikiem naturalnie obecnym w kawie, a także w suszonych śliwkach, pomidorach czy truskawkach. Ulega rozpadowi w wysokich temperaturach, dlatego zawiera go jedynie niepalona kawa zielona. W połączeniu z obecną w niej kofeiną znacznie spowalnia przyswajanie glukozy, obniża wchłanianie cukru w przewodzie pokarmowym. Dodatkowo jest bardzo silnym antyoksydantem, co sprawia, że walczy z obecnymi w organizmie wolnymi rodnikami. Innymi słowy, opóźnia proces starzenia. Brzmi zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe. A jednak!

Kwas%20chlorogenowy Odchudzanie z owocami kawowca

Amerykańskie badania nad skutecznością kwasu chlorogenowego

Aby rozwiać wątpliwości, naukowcy z Uniwersytetu w Scranton w Stanach Zjednoczonych przez 22 tygodnie przeprowadzili badania na osobach otyłych. Przez ten okres czasu badani przyjmowali kapsułki z kwasem CGA, bez zmiany aktywności fizycznej i diety. Wyniki były zaskakujące, bo przez 5 miesięcy badani tracili średnio 8 kg masy ciała, a tkanka tłuszczowa zredukowała się o 4,5%.

To zresztą nie jedyne badania, jakie przeprowadzono. W instytucie Badań nad Zdrowiem i Opieką na Uniwersytecie w Amsterdamie dowiedziono, że u osób przyjmujących kwas chlorogenowy  poziom glukozy po spożyciu węglowodanów jest znacząco niższy niż u osób, które zamiast kwasu przyjmowały placebo. Dowiedziono także, że kwas chlorogenowy może zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu drugiego.

Badania jednoznacznie dowodzą, że kwas chlorogenowy redukuje tłuszcz, a co za tym idzie, ułatwia proces odchudzania. Dawkowanie w postaci tabletek jest chyba najprostszą i najszybszą formą. Zdaniem producentów wystarczy jedna tabletka zawierająca 800 mg kwasu CGA, a dawki tej nie powinno się przekraczać. Warto więc zainwestować w suplement diety, który zawiera odpowiednio skoncentrowaną dawkę tego specyfiku. Na rynku jest raptem kilku certyfikowanych sprzedawców, warto więc wybrać rozsądnie i nie dać się nabrać na tanie podróbki.

  Elastyczny i duży Chest, dzięki temu Fizzy SlimP?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*