Nietrzymanie moczu – różne oblicza

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Nietrzymanie moczu to jedna z najczęstszych przewlekłych chorób kobiecych. Niestety powoduje ona wstyd i nierzadko zażenowanie. Trudno bowiem pogodzić się z takimi krępującymi objawami i w miarę normalnie funkcjonować. Większości nietrzymanie moczu kojarzy się ze starszymi paniami, najczęściej w okresie menopauzy. Niestety problem ten dotyczy wiele kobiet po 40, nie omija również trzydziestolatek. Ryzyko zachorowania rośnie wraz z wiekiem. Niestety wiele pań przyjmuje, że tak być musi wraz z wiekiem i nie zgłasza się z tą przypadłością do lekarza.

Nietrzymanie moczu to dolegliwość bardzo uciążliwa. Nietrzymanie moczu ma różne oblicza. Najniższy pojawia się w czasie kichnięcia, śmiechu czy kaszlu. Drugi stopień to wypływ moczu w czasie normalnych codziennych czynności jak bieganie czy wchodzenie po schodach. Trzeci stopień jest najbardziej uciążliwy, gdyż wypływ moczu może pojawić się nawet podczas stania. To stadium charakteryzuje się największą uciążliwością, gdyż pogłębia objawy psychiczne związane ze schorzeniem. Osoby cierpiące na to stadium często wycofują się ze życia społecznego, nierzadko popadają w depresję.

W przypadku trzeciego stadium dodatkowo osoby narażone są na zmiany zapalne stref intymnych związane z częstym kontaktem z moczem. W razie pojawienia się problemu niezbędna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu i wykonanie badania usg (na które należy przyjść z pełnym pęcherzem). Zapewne lekarz zleci dodatkowo badanie moczu a także badanie urodynamiczne. Schorzenie można wyleczyć lub bardzo ograniczyć jego skutki, jednak bez pomocy specjalisty na pewno się nie obejdzie.

  Sklep żywienia sportowego dla Fitness, Budowa butów i muskulatury.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*