Ketony malinowe – jak działają? Czy mogą być szkodliwe?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

„Keton malinowy” brzmi podejrzanie. O ile maliny kojarzą nam się z pysznymi owocami, o tyle słowo keton brzmi dość obco. Keton to jednak nic innego, jak substancja nadająca zapach malinom, ale nie tylko im. Znajdziemy go również w borówkach, żurawinie i… odbycie muchy queensland fruit fly. Keton powszechnie stosowany jest w przemyśle spożywczym i perfumiarskim, a niektórzy stosują go na skalp, w celu powstrzymania łysienia.

Działanie ketonu malinowego

Keton malinowy zwiększa temperaturę ciała, sprzyjając spalaniu tłuszczu. W naszym organizmie dochodzi do wyrzutu norepinefryny, dzięki czemu ciało rozgrzewa się i wzmocniony zostaje proces lipolizy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że właściwości odchudzające ketonu przetestowano na razie jedynie na zwierzętach, nie wiadomo zatem jak działa on na ludzi i jakie może powodować skutki uboczne.

Eksperymenty z ketonem malinowym

Keton malinowy nie został jeszcze dokładnie przebadany. W 2005 roku wypróbowano działanie ketonu na myszach. Jednym serwowano wysokotłuszczową dietę, drugim zaś podawano keton malinowy. Badania dowiodły, że można zahamować tycie dzięki temu specyfikowi. W 2010 roku w Planta Medica opublikowano wyniki badania, w którym uznano, iż keton uwalnia diponektynę (hormon korygujący rozpad tłuszczu i pośrednio wpływający na wrażliwość na insulinę). To badanie, autorstwa Parka KS, przeprowadzono na komórkach, a nie żywych organizmach. W 2013 roku badacze Lopez i Hector testowali działanie suplementów odchudzających, w tym i ketonu. W wynikach badań zauważyli, że udało się zrzucić kilogramy, z tym, że nie jest pewne, czy przyczyniło się do tego stosowanie ketonu.

Ile zapłacimy za keton?

Ceny środków odchudzających z ketonem są bardzo różne. Raspberry Ketone Max (60 kapsułek) kosztuje od 209,03-219,80 zł. Za keton malinowy BioMedX Research (60 kapsułek) zapłacimy 68.35 zł. RASPBERRY KETONE z Mango, Zieloną herbatą, Acai i innymi 60 Capsules kosztuje 16 funtów na ebay w Wielkiej Brytanii. Nie ma również konkretnych zaleceń co do dawkowania ketonu, tabletki różnią się zawartością ketonu, a do tej pory nie przeprowadzono konkretnych badań nad efektami ubocznymi przyjmowania tego produktu.

  Soczewki kontaktowe toryczne

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*