Ulotka Escapelle

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Escapelle (Levonelle) to awaryjna tabletka antykoncepcyjna działająca do 72 godzin po stosunku seksualnym bez zabezpieczenia. Dotyczy to nie tylko przypadków, w których nie zastosowano żadnej metody antykoncepcji, ale również takich, w których zastosowana metoda okazała się nieskuteczna lub niepoprawnie zastosowana (pęknięcie prezerwatywy, pominięcie tabletki antykoncepcyjnej, nieudany stosunek przerywany).

Każda tabletka Escapelle zawiera 1500 mikrogramów lewonorgestrelu, który jest syntetyczną formą progesteronu. Przyjęcie tabletki po w pierwszej dobie gwarantuje skuteczność do 98%, natomiast w drugiej lub trzeciej dobie jej efektywność spada do 85%.

Levonelle Ulotka Escapelle

Działanie Escapelle (Levonelle)

Tabletki po stosunku Escapelle działają aż na trzy sposoby, dlatego ich skuteczność jest tak wysoka. Po pierwsze hamują proces owulacji, co sprawia, że komórka jajowa nie zostaje uwolniona. Po drugie zwiększa się lepkość śluzu, który staje się nieprzenikalny dla plemników. To sprawia, że nawet, gdy doszło wcześniej do owulacji, plemniki nie będą w stanie połączyć się z komórką jajową.

Jak stosować Escapelle (Levonelle)?

Escapelle najlepiej jest przyjąć w ciągu 12 godzin od feralnego kontaktu płciowego i nie później niż 72 godziny po. Tabletki po nie powinno się stosować, jeżeli kobieta jest już w ciąży. Escapelle należy przyjmować doustnie, w całości, popijając pigułkę szklanką wody.  Jeżeli kobieta stosuje stałą antykoncepcję hormonalną to powinna kontynuować jej stosowanie niezależnie od podanej tabletki awaryjnej.  Jeżeli w tym samym cyklu dojdzie do kolejnego niezabezpieczonego stosunku płciowego, Escapelle nie zapewnia długofalowej ochrony przed zajściem w ciążę.

Jeśli po przyjęciu tabletki po stosunku w ciągu trzech godzin pojawią się wymioty lub biegunka należy natychmiastowo przyjąć ponownie Escapelle, ponieważ poprzednia dawka nie zdążyła się wchłonąć.

  Odchudzanie z owocami kawowca

Czy Escapelle jest niebezpieczne dla zdrowia?

Tabletki po stosunku zawierają podwyższoną dawkę hormonu, dlatego u kobiet wrażliwych mogą pojawić się odczuwalne efekty uboczne działania Escapelle. Najczęściej pojawiają się one u 10 na 100 kobiet, które zastosowały antykoncepcję awaryjną i należą do nich:

  • Bóle głowy, czasami połączone z zawrotami
  • Bóle podbrzusza, mdłości
  • Bolesność piersi
  • Zmęczenie i senność

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*