Depresja i zły nastrój

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Depresja jest to dość powszechna w dzisiejszych czasach chorobą psychiczną. Z wiekiem niestety zwiększa się ryzyko zapadnięcia na tą chorobę i mówi się, że cierpi na nią aż 15 % społeczeństwa. Kobiety cierpią na nią nawet do trzech razy częściej niż mężczyźni. Zaburzenia związane z tą chorobą mogą być bardzo niebezpiecznie, często dochodzi nawet do śmierci i poważnych uszczerbków na zdrowiu.

Bardzo ważnymi aspektami mającymi wpływ na rozwój depresji mają wszelkie relacje rodzinne, społeczne i zawodowe. Istotne jest  tu funkcjonowanie osoby narażonej na tą chorobę w życiu codziennym Wszelkie odstępstwa od norm, problemy i zachwiania mogą mieć wpływ na postęp choroby oraz jej objawy. Do najbardziej charakterystycznych objawów depresji należą silne obniżenie nastroju, wizja braku perspektyw na przyszłość, urojenia oraz samoobwinianie. Niestety czasami objawy depresji są tak silne, że dochodzi do wielu samobójstw na jej tle. Do bardzo popularnego rodzaju depresji należy depresja poporodowa. Dotyka ona znacznego procenta młodych matek, które nie potrafią sobie poradzić z nową sytuacją. Udowodniono naukowo, że dzieci matek depresyjnych mają problemy z rozwojem intelektualnym oraz same są narażone na rozwój tej choroby.

Bardzo często wszelkie okrucieństwa dokonywane na dzieciach oraz zaginięcia są skutkiem nieleczonych depresji u ich matek. Bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie choroby i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Często niezbędna jest hospitalizacja. Specjalistyczne leki są w stanie wyprowadzić z choroby praktycznie całkowicie. Jeśli nie występują tendencje samobójcze, można spodziewać się poprawy już po kilku tygodniach.

  Strefy erogenne czyli czym różnią się dziewczyny od chłopców

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*