Chlamydia – profilaktyka

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jak nie zarazić się chlamydią?

Najlepszym zaleceniem jest natychmiastowe udanie się na badania lub testy, które rozstrzygną nosicielstwo tej choroby. Jest to o tyle ważne, że pozwoli określić grupę osób, z którymi kontakt może powodować nawroty gdy my się wyleczymy. Dodatkowo będziemy mogli poinformować inne osoby, że również mogą być w grupie ryzyka. Ma to duże znaczenie dla nas – dla naszego zdrowia oraz świadomości. Dostajemy możliwość podjęcia kroków ostrożnościostrzec swojego partnera, zabezpieczać się dodatkowo, a jeśli jesteśmy kobietami w ciąży mamy szansę ustrzec przed tą nieprzyjemną bakterią nasze dzieci. Nawet jeśli mamy najmniejsze podejrzenia, że ta choroba może nas dotyczyć, to należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Na dzień dzisiejszy chlamydia uważana jest za najbardziej podstępną z chorób gdyż występuje ona bardzo często a ciężko ją zdiagnozować, gdyż objawowo podobna jest do wielu innych przypadłości. Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że są jej nosicielami. Nawet jeśli zostali kiedyś zarażeni chlamydią, to nie dawała ona żadnych znaków w naszym organizmie i pozostawała ukryta. Jej objawy mogły być bagatelizowane, czy też przypisywane innym dolegliwościom, na przykład tymi związanymi z układem moczowym. Diagnostyka chlamydii polega na ustaleniu poziomu immunoglobulin IgM i IgG we krwi oraz wykonaniu wymazu, aby sprawdzić czy nie ma w nim drobnoustrojów. Do takiego badania pobiera się wymaz z miejsca zajętego chorobą.

Gdzie się można zarazić?

Chlamydia to choroba, którą łatwo się zarazić – np. korzystając z tej samej toalety, sauny czy basenu co osoba zarażona. Przejście bakterii jest tak łatwe, ponieważ drobnoustrój przenika przez błony śluzowe. Matka podczas akcji porodowej może również przekazać bakterię swojemu dziecku. Choć objawy w pierwszej fazie nie są zauważalne, to powikłania typu zapalenie płuc są pewne.

  Pijany Kurczak, Inspired By Masterchef 2 Participation, Alvin QuahenBądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*