Aminokwasy dla sportowców

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Sportowcy, często są narażeni na duży wysiłek fizyczny, mogący znacznie obciążać ich organizm. W związku z tym często zdarza im się zażywać aminokwasy z grupy BCAA. Związki z tej grupy ograniczają w znacznym stopniu zmęczenie i zapobiegają przemęczeniu organizmu na skutek długotrwałych treningów o znacznym obciążeniu.

Wzmacniają również wydolność i efektywność organizmu, a także dodają energii i sił w trakcie treningów. Dzięki aminokwasom z grupy BCAA treningi znacznie zyskują na jakości i są zdecydowanie bardziej efektywne. Aminokwasy z tej grupy są polecane zwłaszcza sportowcom uprawiającym dyscypliny sportu wymagające dużej wydajności i efektywności organizmu (takich jak maraton, pływanie, chodzenie, kolarstwo i kolarstwo górskie, oraz pięciobój, trójbój czy sztafeta). Czasami sportowcy zażywający aminokwasy skarżą się na skutki uboczne, takie jak pogorszenie samopoczucia, depresja, huśtawki nastrojów, czy obniżenie chęci do ćwiczeń. Jednak takie dolegliwości powstają sporadycznie i występują przeważnie u osób nie stosujących odpowiednich środków osłonowych, czy nie stosujących odpowiedniej diety. Aminokwasy z grupy BCAA są polecane przez profesjonalnych trenerów jako środki wspomagające i zwiększające wydajność organizmu, stosowane są także przy zwiększaniu efektywności i jakości treningów zwłaszcza u osób trenujących sporty wytrzymałościowe i kulturystów. Te aminokwasy sportowcy powinni zażywać przynajmniej trzy razy dziennie, na czczo i popijać wodą niegazowaną.

Wspomagając ich zażywanie odpowiednio zbilansowaną dietą białkową (białko wspomaga zdrowe przyswajanie aminokwasów przez organizm) oraz odpowiednio dobranymi lekami osłonowymi sportowcy mogą znacząco wspomóc efektywność treningów, wzmocnić wydajność organizmu i nabrać energii do dalszych treningów.

Takie suplementy diety są polecane przez specjalistów ze względu na bardzo dobre efekty ich stosowania i bardzo rzadko występujące efekty uboczne (nawet jeśli występują to na skutek nieodpowiedniego przygotowania sportowca, niż faktycznej szkodliwości tego suplementu).

  SOMATODROL LUB PROBOLAN 50?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*